ПРОЄКТИ ЄС ДНІПРО: ІНФОРМАЦІЙНО-ДИСКУСІЙНА ПЛАТФОРМА ВІДНОВИЛА СВОЮ РОБОТУ

Після тривалої перерви через карантинні обмеження партійці Дніпра та прибічники «Європейської Солідарності» знову зібралися разом у неформальній обстановці. Приводом для зустрічі стала інформаційно-дискусійна платформа «Право на слово». Запрошеним спікером стала народний депутат України Марія Іонова. Поговорили про міжнародний імідж України, соціальні виклики, політичні переслідування та бездіяльність чинної влади.

Серед присутніх: члени партії, прибічники, активісти, голови районних партійних організацій, ветерани АТО\ООС. Зустріч розпочалася зі вступного слова голови міського осередку партії «Європейська Солідарність», депутата ВР 8-го скликання Тетяни Ричкової, яка подякувала всім, хто впродовж останнього місяця їздив з командою ЄС Дніпро до Києва на «барикади».

«За цей час майже 300 дніпрян долучилися до нашої команди, щоб відстояти свою громадянську позицію, протистояти беззаконню чинної влади та підтримати п’ятого президента України Петра Порошенка. Якби не ви, не ваша принциповість, не ваша єдність, судова система не здригнулася б!», — зазначила вона.

Розмову на тему: «Сьогодення України: міжнародний імідж, соціальні виклики та політичні репресії» почала Марія Іонова. За її словами, одна з найсуттєвіших втрат у міжнародній політиці те, що чинна влада відійшла від принципу «Ні слова про Україну без України».

«Сьогодні наша країна дуже втрачає у своєму іміджі на світовій арені. Припинився діалог із міжнародною спільнотою, невиконана жодна з вимог зустрічі у Нормандському форматі, нівелюються політичні стратегії, які провадив Петро Порошенко», — зазначила Марія Іонова.

Поговорили і про відступ у реформі децентралізації, закон про мову, політичні переслідування, про війну та нагальні питання в економіці, пов’язані з COVID-2019. За словами Марії Іонової, складається враження, що чинна влада робить все можливе, щоб зірвати місцеві вибори восени.

«Боляче дивитися на те, як демонтується держава. Сьогодні у парламенті, на жаль, випадкові й некомпетентні люди. Лише з деякими з них можна плідно співпрацювати. Зараз лише опозиція, тільки громадський публічний супротив зможе зупинити певні речі. Ми маємо говорити про війну, про поранених, про загиблих. Так, це недобрі новини, але це реальність. І ми не повинні привчати ані наше суспільство, ані молодь, що війна вже начебто скінчилася», — зазначила вона.

За три години, що тривав захід, встигли порушити чимало тем. Лікарів цікавив хід медичної реформи та виділення коштів на боротьбу з коронавірусом. Волонтери та військові запитували, чому влада мовчить про ситуацію на фронті. Люди похилого віку хотіли дізнатися, як прожити на мізерні пенсії та чого очікувати від пенсійної реформи. Крім того, присутніх хвилювали питання, які стосувалися мінських домовленостей, збільшення кількості робочих місць і місцевих виборів.

По завершенню свого виступу Марія Іонова подякувала дніпрянам за їхню небайдужість, протидію політичним переслідуванням і підтримку п’ятого президента України Петра Порошенка в Києві.

Підсумок зустрічі підбила Тетяна Ричкова.

«Наразі Дніпровський міський осередок «Європейської Солідарності» після тривалої дистанційної роботи через карантин входить в активну фазу підготовки до виборів. Тож тема нашої наступної інформаційно-дискусійної платформи буде присвячена саме цьому питанню», — зазначила вона.

Наприкінці заходу Тетяна Ричкова подякувала всім присутнім за віру й підтримку та запросила зробити спільне фото на згадку. Після чого учасники «Права на слово» під час особистих розмов за кавою поділилися своїми враженнями та подякували за цікаву й змістовну зустріч.