ПАРТІЙЦІ ДНІПРА СТАЛИ НА ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В КИЄВІ

16 липня команда ЄС Дніпро на чолі з головою міської організації «Європейської Солідарності», депутатом ВР 8-го скликання Тетяною Ричковою долучилася до тисяч українців, які прибули до Києва, щоб відстояти право здобувати освіту рідною мовою. Понад 50 дніпрян: партійців, голів районних партійних організацій, активістів, ветеранів АТО\ООС та волонтерів вчетверте за місяць рушили до столиці, щоб боронити українську ідентичність і державність.

Під стінами парламенту зібралися тисячі людей: сотні активістів, депутатів місцевих рад, волонтерів, письменників та громадських діячів, проукраїнські політичні партії та рухи. Фронт спротиву зросійщеню навчального процесу, що розгорнувся на площі Конституції перед будівлею Верховної Ради, тримав оборону близько шести годин. Присутні ділилися своїми, співали разом із відомими музикантами та з захопленням зустрічали кожного мовця на сцені.

«П’ята колона» Кремля, представники якої зокрема засіли у залі парламенту, дуже добре розуміється на символізмі. Тому саме сьогодні Путін їде до окупованого Криму, а представники антиукраїнської коаліції «Слуг народу» та «ОПЗЖ» спробували поставити у порядок денний Верховної Ради закон про скасування української мови. Лише рішуча воля українців зруйнувала цей сценарій. Дякую кожному, хто прийшов сьогодні на Майдан Конституції боронити українську мову й українську державу», — зазначив перед активістами п’ятий президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко.

Він також нагадав, що саме за часів його команди українська мова почала відроджуватись в усіх сферах – від культурної до освітньої. Кульмінацією стало ухвалення 8 скликанням закону про функціонування державної мови, який надає захист і можливість розвитку української мови.

«Цей бій українці виграли у діючої влади – законопроект Максима Бужанського не наважились розглянути до закриття сесії. Однак, знаючи любов монобільшості до позачергових засідань, не можна виключати, що скандальний законопроект таки спробують протягнути, розраховуючи на сезон відпусток», — зазначив Петро Порошенко по завершенню мітингу в ефірі одного з каналів.

За словами Тетяни Ричкової, дніпряни приїхали не лише, щоб виловити свою тверду громадянську позицію й не допустити голосування за антиукраїнський закон депутата Бужанського.

«Команда ЄС Дніпро вкотре прибула до столиці, аби разом з усіма протистояти кремлівським забаганкам, знищенню нашої державності та ідентичності. Ми вимагаємо припинити маніпулювати мовним питанням в Україні. Українська мова має розвиватися, нею мають послуговуватися та навчати у школах для того, щоб в Росії зникло бажання захищати російськомовних в Україні», — зазначила голова міського партійного осередку.