КОМАНДА ЄС ДНІПРО ПЕРЕДАЛА ТЕСТИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ COVID-19 ВІЙСЬКОВОМУ ШПИТАЛЮ

Сьогодні кандидати в Дніпровську міську раду від партії «Європейська Солідарність» передали першу партію тестів для діагностики COVID-19 до Дніпровського військового госпіталю. Окрім можливості для учасників бойових дій безкоштовно проходити тестування на виявлення коронавірусної хвороби безпосередньо у медзакладі, де вони лікуються, мета акції також — привернути увагу центральної влади до неналежного забезпечення та незадовільного стану медзакладів Дніпра.

За словами кандидатки на посаду Дніпровського міського голови, очільниці міського осередку партії «Європейська Солідарність», народного депутата VIII скликання Тетяни Ричкової, у 2014-2015 роках волонтери допомагали міському військовому шпиталю речами, продуктами. Сьогодні постали нові виклики. Це пандемія коронавірусу, що лише набирає обертів і у Дніпрі. 

«Зараз дуже важливо, щоб тести для діагностики COVID-19 були в достатній кількості у кожному медичному закладі Дніпра. Українські захисники, що проходять лікування та реабілітацію, мають бути впевнені, що у разі необхідності вони зможуть безкоштовно зробити тестування на місці. Взагалі, хочу зазначити, що військовий шпиталь наразі потребує значної підтримки. Бо зі зміною влади у 2019 році держава не виділяє на нього кошти. І заклад, що після багаторічної судової тяганини врешті належить Міністерству оборони, потребує не лише капітального ремонту, а й повного переоснащення. Тому я звертаюся до всіх меценатів, до місцевої та обласної влади: зверніть увагу на наш госпіталь», — відмітила Тетяна Ричкова.  

«Сьогодні ми передали до Дніпровського військового шпиталю першу партію допомоги, що складається з 50 тестів для діагностики коронавірусної хвороби. Намагатимемося підтримувати його й надалі. Нещодавно до нас звернулися представники громадської організації ветеранів АТО/ООС, які розповіли, що перед тим, як поступити на лікування до військового госпіталю та інших медзакладів, вони мають здавати тест на COVID-19 та приходити з довідкою про відсутність захворювання. Всім відомо, скільки зараз коштує подібне тестування у приватних лабораторіях. Тому ми вирішили підтримати наших захисників і надати їм можливість проходити необхідне тестування безкоштовно», — зазначив депутат фракції «Європейська Солідарність» Дніпровської міської ради Артем Хмельников.

За словами начальника військово-медичного клінічного центру Східного регіону Ярослава Било, потреба в тестах для діагностики COVID-19 актуальна для військового госпіталю, бо наразі тут на лікуванні перебуває 220 службовців.

«Потреба у тестах велика щодня. Тому це дійсно дуже важливий внесок у діяльність нашого закладу і допомога військовослужбовцям. Дякую містянам, небайдужим людям, які зголосилися підтримати госпіталь у такий спосіб», — відмітив Ярослав Било.

Як зазначив учасник бойових дій, ветеран АТО\ООС, голова ГО «Дніпровська Спілка ветеранів та інвалідів АТО-ООС» Владислав Калачевський, військових без цих тестів не кладуть до госпіталю, оскільки ситуація з поширенням коронавірусу у Дніпрі загострилася останнім часом.

«Ми вирішили допомогти госпіталю і хлопцям, які зараз перебувають тут на лікуванні, з тестами на виявлення COVID-19. Хотілося, щоб бійці, які сюди потрапляють, не шукали, де можна пройти тестування за чималі гроші та привезти довідку, а щоб потрібний аналіз робили на місці», — розповів Владислав Калачевський.