МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЛІДАРНОСТІ” ВИСЛОВИЛА ПІДТРИМКУ ВЧИТЕЛЬЦІ, ЯКУ ЦЬКУЮТЬ ЗА ПРОУКРАЇНСЬКУ ПОЗИЦІЮ

У той час, як у нашій державі сьомий рік поспіль триває російська-українська війна, в деяких українців досі існують проблеми з самоідентифікацією. Так, нещодавно в одному з навчальних закладів Дніпра спалахнув скандал навколо вчительки молодших класів. Батьки школярів вимагають відсторонити педагога від роботи за те, що вона має проукраїнську позицію, прищеплює учням любов до української мови, розповідає, що росіяни вбивають українців, а Росія – країна-агресор.  

На думку деяких інтернет-користувачів, саме декілька батьків, в яких виник конфлікт із педагогом, стали ініціатором її цькування в соцмережах. Проте значно більше людей стало на її захист.

Так, свою підтримку вчительці висловила Дніпровська міська організація політичної партії «Європейської Солідарності». За словами очільниці осередку, народного депутата VIII скликання, депутата Дніпровської міськради Тетяни Ричкової, засуджувати і цькувати людину з проукраїнською позицією в Україні, вчительку, яка змалечку прищеплює дітям любов до своєї мови, жінку, яка втратила свого чоловіка на Сході, – неприпустимо для цивілізованого демократичного суспільства.

«Дніпровська міська організація «Європейської Солідарності» як єдина реально проукраїнська опозиційна сила вважає ситуацію, що склалася з вчителькою з 137 школи Дніпра, ганебним виявом неповаги до своєї країни і людей, які поклали за неї своє життя в російсько-українській війні. Мова є фундаментом існування нації і держави, одним із факторів національної безпеки. І хоча українська сьогодні захищена законом, наше спільне завдання – захищати її від зазіхань ворогів, від утисків і знущань. Прищеплювати любов до рідної мови змалечку, розповідати правду про ворогів країни та її історію – лише так формується морально здорове й освічене суспільство», – зазначила Тетяна Ричкова.

На захист дніпровської вчительки стали і ветерани російсько-української війни.

Громадський діяч, учасник бойових дій на Сході, ветеран АТО\ООС Владислав Калачевський вбачає в обуренні батьків антиукраїнські настрої.

«Заперечувати очевидні факти: Крим анексований росіянами, на Сході триває російсько-українська війна – наразі може лише людина, яка не почувається українцем і в душі досі вважає росіян «братами». Вважаю, що говорити українською в нинішніх реаліях, вчити цій мові наших дітей – це надважливо. Підтримую чітку позицію пані вчительки. Гадаю, що вона докладає титанічних зусиль як вчителька, коли намагається донести до учнів інформацію, яка тривалий час замовчувалася», – розповідає Владислав Калачевський.

Нагадаємо, що ситуація з вчителькою молодших класів набула розголосу після допису у Facebook. У ньому йдеться, що деякі батьки другокласників КЗО НВК №137 обурюються методами викладання новопризначеної вчительки. Мовляв, вона  навчає 7-8 річних дітей, що «російська – мова ворогів держави, що росіяни вбивають українців і взагалі багато часу присвячує політвихованню, що негативно позначається на навчальному процесі і психологічному стані дітей».

Батьки звернулися до директорки школи №137 Ірини Гайдар з заявою, в якій зокрема вимагають відсторонити педагога від роботи. Проте очільниця навчального закладу стала на захист колеги.

З тим самим проханням батьки другокласників звернулися і до Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Проте там їм повідомили, що навчальні заклади є автономними, і вчитель, враховуючи методичні рекомендації, має право проводити уроки як забажає.